Városlista
2025. november 10, hétfő - Réka

Hírek

2018. Szeptember 28. 09:53, péntek | Belföld
Forrás: mti

Újabb szennyeződött tejet vontak ki a forgalomból

Újabb szennyeződött tejet vontak ki a forgalomból

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) újabb szennyeződött tejet vont ki a forgalomból - közölte a Nébih a honlapján.

A közlemény szerint az Auchan Magyarország Kft. által forgalmazott 1 literes AUC 1,5 százalékos zsírtartalmú UHT tejről is megállapította a hivatal, hogy a gyártási folyamat alatt szennyeződött, ezért a 2019. január 24-ei minőségmegőrzési idővel ellátott termékeket kivonta a forgalomból.

A közlemény szerint a szennyeződés nem fordul elő a termék minden dobozában, a Nébih azonban a maximális biztonság érdekében a teljes tétel visszahívása mellett döntött, ugyanis a szennyeződött tej elfogyasztása érzékenyebb embereknél hidegrázást, hányást, hasmenést is okozhat.

Az áruházláncban az érintett tejterméket már levették az üzletek polcairól - tették hozzá.

A hatóság kéri, hogy a honlapon közzétett azonosító adatokkal ellátott terméket ne fogyasszák el.

A vásárlóknak azt javasolják, hogy ha ilyen terméket vásároltak, akkor azt vigyék vissza az Auchan áruházakba, ahol a termék teljes vételárát visszatérítik számukra - olvasható az áruházlánc honlapján.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 10. 07:39, hétfő | Belföld

Szijjártó szerint Orbán megmentette a magyarokat egy jelentős rezsiáremelkedéstől

Öntsünk tiszta vizet a pohárba: ha nem Orbán Viktornak hívnák Magyarország miniszterelnökét, akkor a magyar családoknak karácsonyra már háromszorosára nőtt volna az energiaszámlája

2025. November 09. 09:49, vasárnap | Belföld

Szalay-Bobrovniczky: Washingtonban HIMARS rakéta beszerzéséről is tárgyaltunk

HIMARS rakétatüzérségi eszközök és rakéták beszerzéséről is tárgyalt a Pentagonban Szalay-Bobrovniczky Kristóf