Hírek
2015. Augusztus 03. 07:20, hétfő |
Helyi
Forrás: LVP/KEMRFK
Újabb trükkös átverések Esztergomban
Trükkös csalásokra, lopásokra hívja fel az idősek figyelmét a Komárom-Esztergom Megyei Rendőr-főkapitányság. Legutóbb Esztergomban károsítottak meg ismeretlenek egy 70 éves asszonyt.
A két ismeretlen férfi július 30-án délelőtt jelent meg a sértett lakásánál. Egyikük korábban felhívta az asszonyt. Azt állította, hogy ő az áramszolgáltató képviselője és a nap folyamán egyik kollégájával ellenőrizni fogják a villanyóráját. A két ismeretlen meg is jelent a néninél, akitől pénzváltás ürügyén kértek pénzt, majd a figyelmét elterelve eltulajdonították a konyhában és a szobában lévő készpénzét.
A Komárom-Esztergom Megyei Rendőr-főkapitányság felhívja az állampolgárok figyelmét, hogy a hasonló esetek elkerülése csak egy telefonhívásba kerül. Járjanak utána, hogy a telefonáló az-e, akinek mondja magát! Bűncselekmény gyanúja esetén azonnal értesítsék a rendőrséget! Ne beszéljenek idegenek előtt, nyilvános helyen magánügyeikről, hiszen ezeket az információkat a bűnelkövetők felhasználhatják. Soha ne nyissanak ajtót idegeneknek, és bármilyen indokra is hivatkoznak, ne adjanak nekik pénzt! Gyanús idegenek látogatása esetén jegyezzék meg személyleírásukat, gépjárművük rendszámát és mondják el a rendőröknek a 107-es vagy a 112-es segélyhívó számok valamelyikén! Amennyiben ismeretlenek szolgáltató dolgozójaként mutatkoznak be, minden esetben kérjék el igazolványukat!
A rendőrség az idősek családját, közvetlen ismerősit is összefogásra kéri. Ha szükséges, minden nap hívják fel szépkorú rokonuk, ismerősük figyelmét a fentiekhez hasonló történetekre, bűnelkövetési módszerekre és mondják el nekik a rendőrség tanácsait. A Komárom-Esztergom Megyei Rendőr-főkapitányság szeretné elérni, hogy a jövőben ne károsíthassák meg őket trükkös csalók, tolvajok.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi
Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására
A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést
2025. December 09. 09:01, kedd | Helyi
Így látják saját egészségüket a nők a Richter Gedeon nemzetközi kutatása szerint
2025. November 04. 08:50, kedd | Helyi
Rekordadománnyal zárult a Richter Egészségváros 2025-ös szezonja
2025. Október 15. 13:56, szerda | Helyi
FÚZIÓ ’25
Öt szervezet részvételével sikeresen lezajlott vármegyénkben az ez évi Fúzió-gyakorlat.

