Hírek
2018. December 03. 13:18, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - Fotó: MTI archívum
Újabb városokban vált kifogásolhatóvá a levegő
Egy településen, Szombathelyen továbbra is egészségtelen a levegő minősége a magas szálló por (PM10) koncentráció miatt – közölte a Tisztifőorvos hétfőn Facebook-oldalán.
Emellett négy település: Sopron, Pécs, Várpalota és Putnok kifogásolt minősítést kapott.
Az érzékeny lakosságcsoport számára azt javasolják, hogy minél kevesebb időt töltsenek a szabadban, kerüljék a kültérben végzett aktív testmozgást, fizikai munkát.
A Nemzeti Népegészségügyi Központ külön felhívta a figyelmet, hogy a helyes fűtési módok alkalmazásával mindenki sokat tehet a levegőminőség javulásáért.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 29. 15:21, péntek | Belföld
Magyar Péter: 16,4 milliárd euró felszabadításáról állapodtunk meg
Az Európai Bizottság elnökével 16,4 milliárd euró, mintegy 6000 milliárd forint uniós forrás felszabadításáról állapodtunk meg - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök Brüsszelben pénteken.
2026. Május 29. 13:00, péntek | Belföld
Sulyok Tamás aláírta a a Magyarország Nemzetközi Büntetőbíróságból történő kilépése visszavonásáról szóló törvényt
2026. Május 29. 11:00, péntek | Belföld
Kátai-Németh Vilmos: át kell világítani a gyermekvédelmi rendszert
Át kell világítani a gyermekvédelmi rendszert - jelentette ki a szociális és családügyi miniszter Szegeden csütörtök este, miután egyeztetett a Szent Ágota Gyermekvédelmi Szolgáltató vezetőivel.
