Városlista
2025. december 16, kedd - Etelka

Hírek

2021. Július 02. 21:38, péntek | Helyi

Újra akcióban a Kivirágzó Esztergomért Alapítvány

Újra akcióban a Kivirágzó Esztergomért Alapítvány

Az Alapítvány eltökélt szándéka, hogy Esztergomot virágosabbá, zöldebbé, mosolygósabbá varázsolja, ezért tovább folytatták a pár héttel ezelőtt megkezdett virágosítást.

A mai napon az egykori Bottyán palota, az Esztergomi Közös Önkormányzati Hivatal előtt helyeztek ki cédrusokat, két hatalmas, télálló edényben, amelyek felajánlásból érkeztek az alapítványhoz.

Egyiket maga a készítőjük Bozó Gyula, másikat Torma László önkormányzati képviselő adományozta a Kivirágzó Esztergomért Alapítványnak.

A beültetésben a Zöld-Út Esztergom Kft. munkatársai, a növények szállításában és kiválasztásában pedig Kemp Máté, a Zöld Pázsit Centrum Kft.-től segíttetettek Tőkei-Veszely Andreának, az alapítvány kuratóriuma elnökének.


A lelkes csapat első projektje a Széchenyi tér és a Bottyán híd kandelábereinek feldíszítése volt csodálatos, karmazsin színű muskátlikkal, majd a városközpontban, az Aradi tér és Széchenyi tér találkozásánál alakítottak ki „mini parkokat” magnóliák, japán fűzfák és alacsony növésű évelő bokrokból, Bozó Gyula egyedi kaspóiban.

A városszépítő munkálatokat a tervek szerint nem hagyják abba és továbbra is számítanak a szépet szerető esztergomi polgárok támogatására.

A sok kicsi sokra megy elv alapján a legkisebb adománynak is örülnek, - vallják, hiszen egy apró mosolyból is lehet nagy kacagás, az apró magból sudár fa, vagy pompás virág.

Bankszámlaszám: Kivirágzó Esztergomért Alapítvány
K&H Bank
10403648-50526980-65551009

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 12. 10:38, péntek | Helyi

Két generáció, egy szenvedély: A Mihalik-bajnokcsalád

Ismerjük meg Mihalik Mirát, a még csak tizenhét éves autóversenyzőt.

2025. Október 15. 13:56, szerda | Helyi

FÚZIÓ ’25

Öt szervezet részvételével sikeresen lezajlott vármegyénkben az ez évi Fúzió-gyakorlat.