2024. május 5, vasárnap - Györgyi

2016. Szeptember 29. 06:06, csütörtök | Helyi
Forrás: Lenger Varga Péter

Újra ezrek álltak rajhoz a Hídfutáson – Részletes eredmények!

Óriási érdeklődés és még nagyobb részvétel mellett zajlott le idén szeptember 24-én a 16. Hídfutás Esztergomból indulva. A megmérettetésen közel 2800 álltak rajthoz.

Mintegy 2800 gyerek, fiatal, felnőtt és idős állt rajhoz az idén a Hídfutáson, melyet a Bazilika előtti rámpától Romanek Etelka polgármester indította el. A majd 4 kilométeres távnak ezúttal is a Mária Valéria hídon keresztül, a párkányi Vadas fürdő volt a célállomása. A Bazilikától a a lejtőn a polgárőrség felvezető autója haladt elöl az esetleges balesetek elkerülése miatt, majd a sík területre érve a profik „begyújtották a rakétákat”, és az első versenyző 11 perc 4 másodperc múlva már áthaladt a célon.

„Úgy tűnik, hogy a futás az a tömegsport, melyre aktív részvétellel a legtöbb ember tud csatlakozni. Ezúttal a legelső és a legutolsó elrajtoló között több mint négy perc telt el, ennyi idő kellett, míg a majd 2800 futó elindul a Bazilika elől” – számolt be a sporteseményt követően a polgármester.

Hozzátette: a Hídfutás arra is jó kiváló alkalom, hogy Esztergomot újra a tömegsport hazai térképére tűzze, az ország illetve a Felvidék számos helyéről érkeztek ugyanis az eseményre, hogy végigfussák vagy kocogják a távot.

A 16. Hídfutás megrendezésében az önkormányzati támogatáson túl számos helyi sportszervezet, közösség, vállalkozás is beleadta támogatását, munkáját, lelkesedését. A mezőnyben a lányok-nők 1375-en, a fiúk-férfiak 1279-en tették meg az idei Hídfutást, melyet abszolútban a nők között Sebők Klaudia nyert meg 12 perc, 32 másodperces idővel, Kovács Katalin (13:48:824) és Borbás Adrienn (13:54:305) előtt a dobogón. A férfiak küzdelmében Beták Bence diadalmaskodott 11:04:304-es idővel, a második helyen Deák Zsombor végzett 11:05:297-es idővel, míg a harmadikon Fiala Gergely 11:54:261-es idővel.

Az iskolák közötti verseny a Szent Erzsébet nyerte 592 befutóval, a második a Dobó lett 374 versenyzővel, míg a harmadik a Gyakorló 292 futóval. A győztes iskola 100 ezer forintos, a második 75, a harmadik pedig 50 ezer forintos sportszervásárlási utalványt kapott. Az iskola létszámához viszonyított arányt nézve viszont a Mindszenty végzett az első helyen a Gyakorló és a Dobó előtt. Mindhárom iskola szintén kapott így sportszervásárlási utalványt. A legnépesebb párkányi résztvevő iskola pedig az Ady Endre alapiskola 50 ezer forintos különdíjat vehetett át.

- 2006-ben illetve később születettek:

Kollár Csanád Férfi 2006 2006- Vitéz János Katolikus Nyelvoktató Német Nemzetiségi Általános Iskola
Lampel Máté Benedek Férfi 2006 2006- csodafa waldorf iskola dorog
Szabó Mihály Férfi 2007 2006- Vitéz János Katolikus Nyelvoktató Német Nemzetiségi Általános Iskola

Fiala Péter Férfi 2005 2002-2005 Árpád-házi Szent Erzsébet
Szabados Szabolcs Férfi 2002 2002-2005 József A.

Iskola létszámához viszonyított versenyben:

1. Mindszenty 84% - 100 000 Ft sportszervásárlás