Városlista
2026. március 31, kedd - Árpád, Benjámin, Benő

Hírek

2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Bulvár
Forrás: MTI

Újra megnyílt az állatsimogató a Fővárosi Állat- és Növénykertben

Újra megnyílt az állatsimogató a Fővárosi Állat- és Növénykertben

Megszűntek azok a korlátozások, amelyeket még márciusban vezettek be a száj- és körömfájásjárvány miatt, így újra látogatható az állatsimogató, illetve az Ausztrál-ösvény lakói közé is újra bemehet a közönség

– tájékoztatta a Fővárosi Állat- és Növénykert kedden az MTI-t.

Az állatsimogatót március 10. óta csak kívülről lehetett megnézni, bemenni, illetve az ott lakó törpekecskéket és kis termetű juhokat megsimogatni nem lehetett – írták a közleményben.

Hozzátették, hogy az átmeneti lezárás része volt azoknak az elővigyázatossági intézkedéseknek, amelyeket az állatkert a ragadós száj- és körömfájásjárvány miatt vezetett be.

Felidézték, hogy amikor a járványról az első információk napvilágot láttak, az intézmény szakemberei kockázatelemzést végeztek. Megállapították, hogy az állatkertben élő mintegy hétezer állat közül 540 olyan egyed akad, amelyet a járvány érinthet.

A sertéseken, szarvasmarhákon, juhokon és kecskéken kívül a tevefélék, az antilopok, a gazellák, a zsiráfok, az elefántok, egyes rágcsálók és a kenguruk is fogékonyak lehetnek a betegségre.

A kockázatelemzés alapján több korlátozást, illetve elővigyázatossági intézkedést vezettek be. Ezek nagy része csak az intézmény kulisszák mögötti működését érintette.

A szolgálati célokat ellátó kapukon például csak fertőtlenítő szőnyegen keresztül lehetett áthaladni. Az intézkedések közül néhány a nagyközönséget is érintette.
Az állatsimogató mellett lezárták az úgynevezett Ausztrál-ösvényt is, ahol a közönség a kengurukkal tartózkodhat egy térben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 30. 14:00, hétfő | Bulvár

Putyin: Oroszország kész ismét olimpiát rendezni

Oroszország készen áll rá, hogy újra otthont adjon egy olimpiának - közölte Vlagyimir Putyin elnök az Orosz Olimpiai Bizottsághoz a testület megalapításának 115. évfordulójára intézett üdvözlő üzenetében.

2026. Március 29. 08:51, vasárnap | Bulvár

A Veled álmodtam című produkció nyerte A Dal 2026-ot

A Veled álmodtam című produkció lett 2026-ban Magyarország egyetlen dalversenyének győztese Re Va Dame előadásában.

2026. Március 27. 13:00, péntek | Bulvár

Önvezető autók álltak tesztüzembe Budapesten

Önvezető autók álltak tesztüzembe Budapesten, a csütörtökön bemutatott két jármű a próbaüzem során a főváros I. kerületének utcáit járja.