Hírek
2021. Április 12. 08:13, hétfő |
Külföld
Forrás: Index
Ukrajna harmada retteg az orosz inváziótól
A lakosság több mint egyharmada, 36 százaléka erősen tart egy lehetséges orosz katonai inváziótól. Az ungvári régióból, ahol jelentős, bár egyre csökkenő számú magyar kisebbség él, 84 fiatalt soroznak be tavasszal.
A Rejting szociológiai csoport felmérésében résztvevők 31 százaléka közepesnek, míg 15 százaléka alacsonynak ítéli a támadás veszélyét, csaknem 12 százaléka pedig nem tartja azt valószínűnek – írta a karpathir.com. Közben Dmitrij Kozak, a Kreml egy illetékese úgy fogalmazott: Ukrajna végének kezdete lesz, ha hadműveleteket kezd a Donyec-medencében.
Az ungvári régióból 84 fiatal ölti fel az angyalbőrt tavasszal. A sorozásban 18-27 éves fiatalokat hívnak be, akiket az ígéretek szerint, nem küldenek az ország keleti részében zajló katonai konfliktus helyszínére. Aki munkahelyét kénytelen otthagyni a szolgálat miatt, azt munkaadója nem bocsáthatja el állásából, köteles fenntartani számára helyét.
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök a héten Párizsba utazik, ahol tárgyal Emmanuel Macron francia elnökkel – értesült a Korrespondent.net. Téma lesz az ukrán-orosz határmenti viszály és az ukrajnai reformok is. Minden bizonnyal szóba kerül a független és hiteles igazságszolgáltatási rendszer létrehozása is. Az ukrán-orosz konfliktusról véleményt formált az Európai Néppárt frakcióvezetője. Manfred Weber szerint ki kell zárni Oroszországot a SWIFT nemzetközi bankközi fizetési rendszerből, ha tovább mélyíti a válságot Ukrajna keleti részén vagy katonái bevonulnak a térségbe.
Illusztráció:Pixabay
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 24. 12:00, péntek | Külföld
A Brent olajfajta ára tovább emelkedett, már 96 dollár fölött jegyzik
Tovább nőtt, június eleje óta legmagasabb szintre emelkedett a kőolaj jegyzése csütörtök reggel az egyre mélyülő közel-keleti konfliktus hatására.
2026. Július 23. 13:00, csütörtök | Külföld
Az elektromos és hibrid autók húzták az uniós újautó-piacot júniusban
2026. Július 21. 13:00, kedd | Külföld
Az OTP bankot vesz a Baltikumban
Az OTP Bank megállapodást írt alá a balti régió harmadik legnagyobb bankcsoportja, a Luminor megvásárlásáról a Blackstone által kezelt magántőkealapokból álló konzorciummal, és a DNB Bankkal
2026. Július 19. 12:00, vasárnap | Külföld
Az ukrán erők csapást mértek két logisztikai létesítményre Oroszország Moszkvai és Tambovi területén
Az ukrán erők csapást mértek egy-egy jelentős logisztikai létesítményre Oroszországban, a Moszkvai, illetve a Tambovi területen, a frontvonaltól több mint 500 és mintegy 700 kilométerre
