Városlista
2025. szeptember 25, csütörtök - Eufrozina

Hírek

2022. Július 29. 08:46, péntek | Belföld
Forrás: MTI foto- pixabay

Ukrajnai háború - Szijjártó: a háborúnak minél előbb véget kell vetni, csak a béke jelent megoldást!

Ukrajnai háború - Szijjártó: a háborúnak minél előbb véget kell vetni, csak a béke jelent megoldást!

A háborúnak minél előbb véget kell vetni, csak a béke jelent megoldást - írta a külgazdasági és külügyminiszter pénteken a Facebookon, miután tárgyalt Üzbegisztán elnökének külügyi megbízottjával

Szijjártó Péter a bejegyzésben azt írta, hogy péntek reggel Abdulaziz Kamilovval, Üzbegisztán elnökének külügyi megbízottjával, az Üzbég Nemzetbiztonsági Tanács helyettes főtitkárjával egyeztetett az ukrajnai háborúról és annak következményeiről.
"Egyetértettünk: a háborúnak minél előbb véget kell vetni, csak a béke jelent megoldást. Ez nekünk szomszédos országként különösen is érdekünk" - hangsúlyozta.
Kiemelte, hogy Üzbegisztán számára Magyarország a kulcspartner Európában, a két ország szoros együttműködést alakított ki a Türk Államok Szervezetében is.
Idén ünneplik a két ország közötti diplomáciai kapcsolat felvételének 30. évfordulóját - tette hozzá.
"Üzbegisztán fontos szerepet játszik a nemzetközi terrorellenes küzdelemben, s ezt mi nagyra értékeljük" - fogalmazott Szijjártó Péter.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 25. 06:57, csütörtök | Belföld

Használtautó.hu: tovább emelkedtek az árak a használtautó-piacon

Idén augusztusban tovább emelkedtek az árak a magyar használtautó-piacon: az eladó hirdetések kínálati átlagára 5,5 millió forint volt, szemben a 2024 augusztusában regisztrált 5,3 millió forinttal

2025. Szeptember 25. 06:54, csütörtök | Belföld

Kocsis Máté: a lejáratókampány minden érintettjének felelnie kell

A magyar politikában eddig soha nem látott megtorlásnak kell következnie és a lejáratókampány minden érintettjének felelnie kell elkövetett tetteiért -

2025. Szeptember 25. 06:51, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter az ukrajnai háborúról és a kétoldalú együttműködésről egyeztetett Szergej Lavrovval

Az ukrajnai háború, illetve a kétoldalú gazdasági és energetikai együttműködés legfontosabb kérdéseiről egyeztetett orosz kollégájával, Szergej Lavrovval Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán New Yorkban.

2025. Szeptember 24. 06:57, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: húszmilliárd forint értékű beruházást hajt végre az amerikai Genesys Magyarországon

Húszmilliárd forintos értékű beruházást hajt végre a Genesys amerikai technológiai vállalat Budapesten, amely immár a nyolcadik beruházás az Egyesült Államokból Donald Trump elnök idei hivatalba lépése óta -