Hírek
2022. Február 04. 05:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Változékony idő várható a hétvégén
Napsütésre és csapadékra is készülni kell. Helyenként plusz 10 Celsius-foknál is melegebb lesz, de olykor ismét megerősödhet a szél - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzéséből.
Pénteken általában változóan felhős időre van kilátás, keleten kevesebb, máshol több napsütéssel. Délelőttig az északkeleti megyékben még szállingózhat a hó, ezt követően csapadék nem valószínű. A legalacsonyabb hőmérséklet általában mínusz 3 és plusz 3 fok között várható, de északkeleten ennél hidegebb is lehet. A hőmérséklet csúcsértéke többnyire plusz 6 és 13 fok között alakul, északkeleten lehet ennél hidegebb.
Szombatra virradó éjszaka, majd reggel elszórtan kisebb eső, zápor még előfordulhat, napközben csak elvétve lehet futó zápor. Délután már gyengén felhős idő várható sok napsütéssel. Nagy területen megerősödik a légmozgás, Budapest tágabb környezetében egy-egy viharos széllökés is lehet. A minimumhőmérséklet mínusz 2 és plusz 5, a maximumhőmérséklet plusz 4 és 10 fok között alakul.
Vasárnap reggel, délelőtt még kisüthet a nap, de napközben északnyugat felől megnövekszik a felhőzet. Napközben még nem lesz csapadék, majd este az északi megyékben kisebb eső, zápor, a hegyekben havas eső, havazás is előfordulhat. A szél megélénkül, több helyen meg is erősödik. A leghidegebb órákban mínusz 6 és mínusz 1, napközben plusz 4 és 11 fok várható - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 26. 07:39, szerda | Belföld
Orbán Viktor: Magyarország nemzeti, jobboldali kormánya garantálja a békét, a stabil iparpolitikát és a stabil adórendszert
2025. November 26. 07:35, szerda | Belföld
Februárra eléri a pedagógusok átlagbére a diplomás átlagbér 80 százalékát
Február első hetére a kormány 100 százalékban teljesíti azon vállalását, hogy a pedagógusok átlagbére eléri a magyarországi diplomás átlagbér 80 százalékát
2025. November 26. 07:32, szerda | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: Magyarország olyan katonai erőt épít, amely lehetővé teszi az ország határainak fegyveres védelmét
2025. November 26. 07:30, szerda | Belföld
Magyar Péter: a Magyar Nemzeti Bank kimondta, hogy sem bennfentes kereskedelmet, sem piacbefolyásolást nem követtem el
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) kimondta, hogy a Tisza Párt elnöke sem bennfentes kereskedelmet, sem piacbefolyásolást nem követett el

