Városlista
2026. május 13, szerda - Szervác

Hírek

2012. Február 17. 07:23, péntek | Belföld
Forrás: mno.hu

Van, ahol már péntektől igényelhető a támogatás

Van, ahol már péntektől igényelhető a támogatás

Hiába érdeklődtek a lakáscélú szociálpolitikai támogatás iránt a családok, igényeiket eddig sorra elutasították a pénzintézetek – írja pénteken utcára kerülő számában a Magyar Nemzet.

Ennek az az oka, hogy a bankok nem írták alá azokat a papírokat, amelyek elengedhetetlenek az államilag támogatott lakásvásárláshoz. Itt a változás: már van olyan bank, ahol péntektől igényelhető a szocpol.

A lap kitér rá, hogy az új lakások vásárlásához és építéséhez igényelhető szociálpolitikai támogatás 2012 elejétől igényelhető, de az együttműködés a bankokkal még gyerekcipőben jár – azok elutasítják a kérelmeket.

A Magyar Nemzet egyik olvasója több banknál is érdeklődött az előző Fidesz-kormány által bevezetett, majd januártól módosított formában újraindított, úgynevezett szocpolról. A felvilágosítások a pénzintézetek részéről arról szóltak, hogy nem tudják befogadni az igényeket. Hogy mi az oka az elutasításnak? Arról érdemi tájékoztatást sem kapott. A végtörlesztéssel járó procedúrák lekötik minden idejüket és kapacitásukat – mondták a banki ügyintézők.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 12. 15:00, kedd | Belföld

Alekszej Lihacsov: a Roszatom minden Paks II-re vonatkozó kérdésre választ tud adni Budapestnek

A Roszatom minden, a Paks II projektet illető kérdésre választ tud adni az új magyar vezetésnek - jelentette Alekszej Lihacsov, az orosz állami atomenergetikai vállalatvezetője újságíróknak hétfőn Moszkvában.

2026. Május 12. 14:00, kedd | Belföld

Kapitány István: Magyarország nem válik le az orosz energiáról, és marad a rezsicsökkentés

Magyarország nem válik le az orosz energiáról, hanem diverzifikálja a beszerzési forrásait, és megmarad a rezsicsökkentés a lakosságnak -

2026. Május 12. 10:00, kedd | Belföld

Azbesztszennyezés - Megkezdődött az azbeszttel szennyeződött utcák bitumenes zárása Szombathely oladi városrészében

Megkezdődött Szombathelyen, az Oladi-platón az azbeszttel szennyezett utcák bitumenes zárása, egyelőre a Síp utca, a Gyömbér utca és a Sáfrány utca közötti szakaszon - közölte a város polgármestere a Facebook-oldalán hétfőn.