Hírek
2017. Október 18. 15:40, szerda |
Helyi
Forrás: infoesztergom.hu
Versek, dalok és sok egyéb érdekesség a Balassa-sétán

A Keresztény Múzeum és a Balassa Bálint Társaság Balassa-sétát rendez a költő születésének 463. évfordulójának tiszteletére.
A séta során a résztvevők közösen bejárják Esztergom azon helyszíneit, melyek Balassa Bálinthoz köthetőek. Versek, dalok, múzeumi tárgyak, tánc és bor, valamint Balassa életének utolsó helyszínei segítségével idézik fel a költő életét, munkásságát, és korát.
Indulási pont: Esztergom, Várhegy, Nemzeti Emlékhely Sztéléje
Indulás időpontja: 2017. október 21. 10:00
Közreműködnek: Müller László (szavalatok), Pollmann Norbert (néptánc), Tóth Sebestyén és társa (hagyományőrző vívás), Vereckei Kálmán és Ágoston Sára (zene)
A séta útvonala:
Várhegy (Nemzeti emlékhely sztélé), Szentgyörgymezői határkereszt, Esztergomi Dzsámi, Keresztény Múzeum, Kis-Duna Sétány (Balassa emléktábla), Balassa szobor (Vároldal)
Eső esetén elmarad!
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 29. 21:40, kedd | Helyi
Kilenc teherautónyi adományt küldött a Richter Gedeon gyógyszeripari vállalat az Esztergomi SZC Bottyán János Technikum részére
2025. Április 15. 13:06, kedd | Helyi
ELLENŐRIZÜNK A TUNING TALÁLKOZÓN
Az esztergomi rendőrök is ott voltak azon az autós rendezvényen, ahol több szabálytalanságra is fény derült.
2025. Április 02. 09:38, szerda | Helyi
TÖBB TUCAT BALHÉÉRT FELELHET
A tatabányai nyomozók befejezték az eljárást az ellen a 26 éves férfi ellen, aki lopásokat, rablást, garázdaságot és testi sértést is elkövetett.