Hírek
2019. Szeptember 21. 17:20, szombat |
Életmód
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Veszélyes, ha túl sok fotót posztolnak a szülők a gyermekükről
Veszélyes, ha túl sok fotót posztolnak a szülők a gyermekükről - mondta Pászthy Bea gyermekpszichiáter az M1 szombat délelőtti műsorában.
A szakember megjegyezte: nemcsak a mennyiség a lényeg, önmagában a képek megosztása is árthat a gyermeknek. A gyermekek azt érezhetik, hogy "elrabolták gyermekkorukat", mivel olyan képeket osztottak meg róluk, amelyekhez nem járultak hozzá.
Ráadásul vannak olyanok, akik a fürdőkádban ülő, meztelen gyermekükről is közzéteszik a fotókat. Ezek akár pedofilokhoz is eljuthatnak - emelte ki a szakember. Azt is elmondta, van már úgynevezett digitális gyermekrablás is, amikor a gyermekfotókat ellopják és valamilyen célra, például reklámra felhasználják.
Pászthy Bea azt javasolta, hogy a közösségi média használata helyett a szülők inkább több "offline" időt töltsenek gyermekükkel a valódi világban.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 08. 07:40, csütörtök | Életmód
Átírja az eurázsiai dinoszauruszok evolúciójáról alkotott eddigi elképzeléseket egy Iharkúton talált koponyalelet
Új dinoszauruszleletet fedeztek fel Iharkúton, amely alapjaiban változtatja meg az eurázsiai dinoszauruszok evolúciójáról alkotott eddigi elképzeléseket.
2026. Január 08. 07:37, csütörtök | Életmód
Havazás - A szociális intézmények kötelesek fogadni a hajlék nélkül élőket
A hideg és a hó miatt a szociális intézmények kötelesek fogadni a hajlék nélkül élőket, és azokat, akik a hideg miatt bajba kerültek - közölte a kormány szerdán a Facebook-oldalán.
