Városlista
2026. január 19, hétfő - Sára

Hírek

2014. Május 13. 17:48, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Vihar - Szerdától tartós esőre és viharos szélre kell készülni

Vihar - Szerdától tartós esőre és viharos szélre kell készülni

Az Országos Meteorológiai Szolgálat jelenti:

Az időjárási helyzet Európában
------------------------------

A kontinens nyugati és keleti része fölé egy-egy anticiklon nyúlik be. Emiatt a Brit-szigeteken, Franciaországban, valamint a Kelet-európai-síkság keleti tájain sok a napsütés, csak helyenként növekszik meg erősen a felhőzet. Ugyanakkor a Skandináv-félsziget felett ciklon örvénylik, amelynek frontjai mentén erősen felhős vagy borult az ég, és többfelé esik az eső. A Földközi-tenger középső medencéjében ciklon van erősödőben, ezért arrafelé is a felhőzet és a csapadék van túlsúlyban. A hőmérséklet csúcsértéke általában 13-20 fok között alakul, ennél hidegebb csak a Skandináv-félsziget északi részén van. Spanyolország, illetve a Kelet-európai-síkság keleti részén a délutáni órákra 23-30 fokig is felmelegszik a levegő.
A Kárpát-medence időjárását szerda estig a tőlünk délre kimélyülő ciklon alakítja, ezért változékony, szeles, csapadékos idő várható.

Várható időjárás az ország területén szerda estig:
--------------------------------------------------

Nagyrészt erősen felhős vagy borult lesz az ég, szűrt napsütés szerdán is északkeleten, illetve a Nyugat-Dunántúlon valószínű. Kedden a Tiszántúlon néhol, másutt több helyen számíthatunk esőre, záporra, a déli tájakon néhol rövid idő alatt nagyobb csapadékkal, jégesővel és viharos széllökéssel kísért zivatar is előfordulhat. Éjszaka kevesebb helyen, szerdán a déli óráktól délkelet felől ismét egyre többfelé várható eső, zápor, a legtöbb csapadék a Dél-Alföldön valószínű. Az éjszaka második felétől egyre erősebb, szerdán már sokfelé viharos lesz az északi, északnyugati szél.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 7-12 fok között alakul.
A legmagasabb nappali hőmérséklet szerdán 14 és 19 fok között várható.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 19. 07:25, hétfő | Belföld

Izraeli-palesztin - Orbán Viktor közzétette Donald Trump meghívólevelét a gázai Béketanácsba

Közzétette vasárnap a Facebookon Orbán Viktor miniszterelnök azt a levelet, amelyben Donald Trump amerikai elnök meghívja Magyarországot a gázai Béketanácsba, és azt is közölte, hogy elfogadta a felkérést.

2026. Január 19. 07:16, hétfő | Belföld

Hegyi Zsolt: tovább javítja a pontosságot a MÁV-csoport

A vonatok késését több mint 3 százalékpontnyival tudta csökkenteni a vasúttársaság tavaly, és az a cél, hogy 2030-ra 88 százalékra javítsák a vonatok pontosságát

2026. Január 18. 08:08, vasárnap | Belföld

MÁV: akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron

Akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.

2026. Január 18. 08:05, vasárnap | Belföld

Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a TISZA gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője

A Tisza Párt elnöke szombaton bejelentette: Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a szervezet gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője.