Hírek
2011. Október 04. 07:21, kedd |
Belföld
Forrás: OrintPress
Visszaélénkült a lakáspiac
Immár negyedik alkalommal adja ki a piacvezető ingatlanközvetítő Duna House az idei tranzakciószám becslését a DH-TB mutatót.
A becslés szerint szeptemberben, augusztus mögött az év második legerősebb hónapját zárta a piac, országosan 7038 adásvételi tranzakcióval.
A szeptember hónap a szezonalitásnak megfelelően kiemelkedően indult, ám a végtörlesztés hírére a hónap középső két hetében mintegy 30 százalékos tranzakciószám csökkenés volt tapasztalható. A visszaesés oka nyilván azon eladók szándékából ered, akik devizahitellel rendelkeznek és realizálni kívánják az árfolyamnyereséget, így a szerződés lezárását a törvényre emelkedés utánra tolták. A törvényre emelkedéssel aztán ismét visszaélénkült a piac és várhatóan ez ki is tart még, így októberre kiemelkedő tranzakciószámot várunk.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 12. 12:00, csütörtök | Belföld
Rogán szerint nem akarják befolyásolni a magyar választást az oroszok
Szerinte kamu az egész.
2026. Március 12. 07:21, csütörtök | Belföld
NAV: hétfőig lehet kérni az szja-bevallási tervezetek postázását
Még öt napig, március 16-ig kérhetik az szja-bevallási tervezetek postázását azok, akik nem rendelkeznek elektronikus elérhetőséggel - hívta fel a figyelmet szerdán a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
2026. Március 11. 14:00, szerda | Belföld
BKK: hamarosan minden metrón megjelenik az érintésmentes fizetés
2026. Március 11. 07:23, szerda | Belföld
Veszprém megyében folytatta kampányát Orbán Viktor
A háború szele lengi körül Magyarországot; a következő választásnak a legnagyobb tétje, hogy lesz-e olyan kormányunk, amely kívül tudja tartani Magyarországot egy háborún - jelentette ki Orbán Viktor kedden Balatonfüreden.

