Hírek
2015. Május 29. 10:10, péntek |
Helyi
Forrás: Issues Management
Vitarát kaptak az esztergomi polgárőrök a Suzukitól
A Magyar Suzuki Zrt. felajánlásának köszönhetően egy vadonatúj Suzuki Vitara segíti mostantól az Esztergom Városi Polgárőr Egyesület (EVPE) munkáját.
Reszkethetnek az esztergomi rosszfiúk, a városi polgárőrség ugyanis nemcsak létszámában, de technikai felszereltségében is gyarapodik 2015-ben. Nagyot lendíthet az EVPE hatékonyságán, hogy a 2015-re tervezett létszámbővítés mellett a szervezet a mai napon egy vadonatúj Suzuki Vitarával gazdagodott. „A Magyar Suzuki Zrt. felajánlása különösen értékes számunkra; a sokoldalú modell rendkívül jó szolgálatot tesz majd városban, közúton és a külterületek földútjain egyaránt” – mondta az ünnepélyes átadáson Bodrogai Sándor, az esztergomi polgárőr-egyesület elnöke.
Bodrogai kiemelte, hogy a Vitara fenntartási költségei is illeszkednek a polgárőrök anyagi lehetőségeihez. Az esztergomi gyár új modellje ugyanis egyedülálló alváz-technológiájának és a könnyített motornak köszönhetően úgy maradt dinamikus, hogy eközben mérsékelt fogyasztásával kitűnik a hasonló kategóriájú kompakt SUV járművek közül. „A kis fogyasztás csekély kibocsátással párosul, így járőrözésünk a környezetet is kevésbé terheli majd” – emelte ki az elnök.

Az EVPE polgárőrei tavaly 70 fővel 22 elfogásban, ugyanennyi tettenérésben, valamint 33 eltűnt személy felkutatásában jeleskedtek. 2014-ben összesen 2273 órát töltöttek járőrözéssel, és 1796 órán át biztosítottak különböző városi rendezvényeket, bűnmegelőzésre pedig további 1482 órát fordítottak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi
Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz
Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
2026. Március 09. 12:00, hétfő | Helyi
Magyar Péter nevét emlegetve tagadta az orosz nagykövetség, hogy a Kreml különleges egysége befolyásolni akarná a magyar választásokat
2026. Február 05. 10:28, csütörtök | Helyi
BÁNTALMAZÁS ÉS MARADANDÓ FOGYATÉKOSSÁG
A rendőrség 45 nap alatt lefolytatta az eljárást azzal a férfival szemben, aki életveszélyes sérüléseket okozott ismerősének.
