2024. április 19, péntek - Emma

2019. Október 28. 18:57, hétfő | Helyi

Vitéz siker Szegeden

Helybenhagyta a Szegedi Gorillákat a fiatal Vitéz-sereg. Nem kicsit.

Egy rendkívül fiatal esztergomi csapat érkezett Szegedre, melyet az utóbbi időben több sérülés is sújtott így összesen 2 cserével tudtak kiállni, amelyikből egyet rögtön az első percben elkellett használnia egy szerencsétlenül sikerült ütközés következtében. A mérkőzés elején a bajnoki címvédő csapat dominált, egy szegedi átnyúlás után Sodladla értékesítette a büntető (0-3), majd az első alkalommal kezdőként debütáló Bende elfutásának köszönhetően 5 ponttal nőtt az előny (0-8), majd 10 percen belül Sodladla gyarapította a vendégek pontjait (0-15). A félidő végére 7-15-re zárkózott a szegedi gárda. Második félidő elején rendkívül nagy nyomást gyakorolt a hazai csapat, többször is közel jártak a célszerzéshez, de nem tudták áttörni a védővonalat, egy büntetőrúgás következtében 10-15-re módosult az állás. A mérkőzés utolsó 10 percében nyerték meg a mérkőzést a vitézek ahol 3 célt is szereztek (Szóda, Kovács-Goda,Sodladla), az összes jutalomrúgást berúgva 10-36-ra alakították a végeredményt ezen a nagyon kemény mérkőzésen.

Szegedi Gorillák-Esztergomi Vitézek 10-36 (7-15)