Hírek
2013. Augusztus 01. 08:22, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Zenei napok Nyírbátorban
A Benkó Dixieland Band, az Erkel Ferenc Rézfúvós Kvintett, az idén 50 éves Liszt Ferenc Kamarazenekar, a Kodály Filharmonikusok és a Szabolcsi Szimfonikus Zenekar is fellép a 47. Nyírbátori Zenei Napok keretében.
A Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei kisvárosban csaknem két héten át tartanak a zenei programok. Nyitányként vasárnap a Benkó Dixieland Band koncertjét hallgathatják meg az érdeklődők a kulturális központban. Augusztus 9-én este hét órától az Erkel Ferenc Rézfúvós Kvintett A barokk zene varázsa című koncertjét rendezik meg a máriapócsi görög katolikus kegytemplomban, majd 10-én a Kalandozás a reneszánsztól a könnyűzenéig címmel exkluzív vacsorával egybekötött koncertet ad a rézfúvós kvintett a Báthori Várkastélyban.
Augusztus 11-én az idén 50 éves Liszt Ferenc Kamarazenekar ad jubileumi koncertet a református templomban. Augusztus 17-én rendezik meg a V. Nyírbátori Fúvószenekari Találkozót, ahová a helyi koncert-fúvószenekar és mazsorettegyesület mellett Demecserből, Mezőkövesdről, Hajdúböszörményből és Romániából egyaránt érkeznek zenekarok.
Augusztus 18-án a debreceni Kodály Filharmonikusok lépnek fel a nyírbátori református templomban, az eseménysorozat zárásaként 20-án pedig a Szabolcsi Szimfonikus Zenekar ad koncertet a fatornyáról híres imaházban.
A rendezvény ideje alatt a Nyírbátor anno című kiállítás tekinthető meg a Báthori István Múzeumban, a vasárnap nyíló tárlat Nyírbátor másodszori várossá válásának negyvenedik évfordulója alkalmából hívja időutazásra a látogatókat. A múzeum képzőművészeti és fotógyűjteményében őrzött műalkotásokon, régi felvételeken keresztül mutatja be a település történetét, műemlékeit, régi épületeit, utcáit. A kiállítás szeptember 30-ig látható.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 06. 12:00, szerda | Belföld
Magyar Péter: Olaszország a mi otthonunk is, jó dolog, hogy visszatértünk Európába
- jelentette ki Magyar Péter leendő magyar miniszterelnök kedd este a Sestri Levante-i nemzetközi filmfesztiválon az Ansa olasz hírügynökség tudósítása szerint.
2026. Május 06. 11:00, szerda | Belföld
Hegedűs Zsolt: az átadás-átvétel során kiszámíthatóságra lehet számítani az egészségügyben
A kormányváltás során és azt követően is stratégiai nyugalomra, kiszámíthatóságra és felelős átadás-átvételre lehet számítani az egészségügyben
2026. Május 05. 14:00, kedd | Belföld
A közlekedésfejlesztésre fordítható uniós források hazahozataláról tárgyal Brüsszelben Vitézy Dávid
A közlekedés- és infrastruktúrafejlesztésre fordítható európai uniós források minél gyorsabb hazahozataláról és felhasználásáról kezd tárgyalást a közlekedési és beruházási miniszteri poszt várományosa Brüsszelben
