Városlista
2026. március 14, szombat - Matild

Hírek

2013. Május 18. 10:26, szombat | Belföld
Forrás: MTI

Zivatar - A lezúduló eső és kidőlt fák okoznak gondot Veszprém megyében

Zivatar - A lezúduló eső és kidőlt fák okoznak gondot Veszprém megyében

A viharos erejű szél és nagy mennyiségű csapadék miatt a péntek esti és éjszakai órákban 20 esetben érkezett jelzés a Veszprém Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság ügyeletére; szombaton még a kidőlt fák okoznak problémát - tájékoztatta a katasztrófavédelem szombaton az MTI-t.

Révész András, Veszprém megyei szóvivő azt írta: a tűzoltóknak a megye minden területén, de főként Ajka, Veszprém térségében adott munkát az időjárás.
Legtöbb esetben az erős szél és a széllökések miatt kidőlt, megdőlt fák, forgalmi akadályt képező, lehulló faágak okoztak problémát; több esetben fordult elő, hogy nagyfeszültségű vezetékekre hullottak faágak, amely ideiglenes áramkimaradást okozott - tette hozzá.
Tájékoztatása szerint két helyen rögtönzött, 20-30 homokzsákból emelt kisebb gáttal kellett megvédeni ingatlanokat a bezúduló esővíztől.
Miskey Tamás, a Veszprém Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság ügyeletese arról tájékoztatta az MTI-t, hogy szombaton további bejelentéseket kaptak kidőlt fák miatt.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 14. 09:00, szombat | Belföld

Kiemelten ellenőrzi a benzinkutakat a NAV

Kiemelten ellenőrzi a védett árú üzemanyagokra vonatkozó szabályok betartását a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a benzinkutakon és a telephelyeken.

2026. Március 14. 08:09, szombat | Belföld

A Mol és a Slovnaft újabb feljelentést nyújtott be a JANAF árképzési gyakorlata miatt az Európai Bizottságnál

Ismét feljelentette a horvát nyersolajszállító csővezeték üzemeltetőjét (JANAF) a Mol és a Slovnaft az Európai Bizottság Versenypolitikai Főigazgatóságánál, ezúttal \"visszaélésszerű árképzési gyakorlata\" miatt.

2026. Március 13. 15:00, péntek | Belföld

Március 28-án megnyílik a megújult Citadella

Március 28-án megnyílik a nagyközönség előtt a megújult Citadella a budapesti Gellért-hegyen. Az épületegyüttes ingyenesen látogatható belső közparkkal, kilátóteraszokkal és új szolgáltatásokkal várja az érdeklődőket

2026. Március 13. 10:00, péntek | Belföld

Czepek Gábor: várjuk Kijev válaszát

Véget értek a csütörtöki energetikai tárgyalások Kijevben; tizenhét ország volt kíváncsi a magyar álláspontra, arra, hogy mit gondolunk a Barátság kőolajvezetékről