Városlista
2025. szeptember 26, péntek - Jusztina

Hírek

2013. Július 11. 10:49, csütörtök | Helyi
Forrás: Duna Múzeum

Család-történet műalkotásokban elbeszélve a Duna Múzeumban

Család-történet műalkotásokban elbeszélve a Duna Múzeumban

Különleges családi kiállítás nyílik a Duna Múzeum, ahol Kocsisné Gerencsér Anna és Kocsis Lajos festőművész-tanárok és gyermekeik, unokáik alkotásai lesznek megtekinthetők.

Különleges családi kiállítás nyílik július 19-én a Duna Múzeum Európai Közép Galériájában. A Kocsisné Gerencsér Anna és Kocsis Lajos festőművész-tanárok munkásságát bemutató tárlaton építész gyermekeik és képzőművész, iparművész, lakberendező és fotográfus unokáik alkotásai is láthatók lesznek.

Kocsisné Gerencsér Anna 1939-ben kötött házasságot az akkor már az Esztergomi Tanítóképzőn rajzot és kézimunkát oktató Kocsis Lajossal. Ekkortól együtt dolgoztak, oktattak, közösen alapították az Esztergomi KOVEHO iparművészeti csoportot és a Képzői Bábegyüttest.

A művészet szeretetét és alkotói tehetségüket gyermekeik, Kocsis Csaba és Kocsis József építészként vitték tovább, és a következő generációban is számos művészt, művésztanárt találunk. A tárlaton bemutatkozik Császár Emőke rajztanár, népi iparművész, Császár Lilla képzőművész, tanár, Kocsis Barnabás és Kocsis Gáspár belsőépítészek, Kocsis Csobánka lakberendező és Kocsis Bence fotográfus is.

A kiállítást prof. emeritus Prokopp Mária művészettörténész nyitja meg július 19-én délután 17 órakor. A tárlat augusztus 27-ig tekinthető meg a Duna Múzeum Európai Közép Galériájában, kedd kivételével minden nap 9-17 óráig.


További információ: www.dunamuzeum.hu

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 19. 12:35, péntek | Helyi

Több százan vettek részt a Richter Egészségdélelőttön

2025. Augusztus 28. 07:51, csütörtök | Helyi

Bajnokok Ligája - Elindultak a budapesti döntő előkészületei

A Puskás Arénában lezajlott a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjének előkészületeit beindító első munkaértekezlet.

2025. Augusztus 17. 00:00, vasárnap | Helyi

Vida Beni ismét gokartban!

Augusztus közepén rendezték az RMC Hungary Gokart Országos Bajnokság IV. fordulóját, ezúttal Kecskeméten.

2025. Augusztus 05. 18:44, kedd | Helyi

KAMERALOPÁSBÓL REPETÁZTAK

A Tatabánya Rendőr-főkapitányság lopás és rongálás vétsége miatt nyomoz két férfival szemben.