Városlista
2025. augusztus 12, kedd - Klára

Hírek

2014. Április 16. 08:49, szerda | Helyi
Forrás: Lenger Varga Péter

Ekkorát csobbant - ennyit a Splashről - fotók

Ekkorát csobbant - ennyit a Splashről - fotók

Mondhatjuk, hogy ekkorát csobbant a Splash a Suzukinál, hiszen idén búcsúzik a modell, mely egyszerű fordításban csak csobbanást jelent. Persze a gyártósorait új széria veszi majd át.

Befejeződik idén a 2008-ban debütált Suzuki Splash gyártása Esztergomban, ám nem lesz kevesebb a dolguk a gyár dolgozóinak, hiszen új modell összeszerelése kezdődik.

A Splashből a szintén esztergomi klónjával az Opel Agilával együtt 382.210 darab készült 2013 végéig. A modellnek nem lesz közvetlen utódja, de helyét a Genfi Autószalonon bemutatott Celerio veheti át a kínálatban, igaz az elsősorban Indiában, mivel nálunk nem gyártja majd a márka. A Splash után felszabadult gyártókapacitást viszont az újdonság iV-4 SUV veszi át Esztergomban, aminek várhatóan nyáron véglegesedik a prototípusa és 2015-ben kezdődhet a sorozatgyártása.

Alapvetően idén mintegy 162 ezer autó készülhet az esztergomi gyárban, a tavalyi 161 106 után. 2013-ban egyébként 19 százalékkal több, összesen 3933 személyautót adott el Magyarországon a Suzuki.

Galériában a 2008-as bemutató fotói!

Kapcsolódó galéria

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 05. 18:44, kedd | Helyi

KAMERALOPÁSBÓL REPETÁZTAK

A Tatabánya Rendőr-főkapitányság lopás és rongálás vétsége miatt nyomoz két férfival szemben.

2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi

95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba

Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba

2025. Július 06. 22:34, vasárnap | Helyi

Negyvenegy iskolát támogat idén a Richter alapítványa

Hatalmas érdeklődés mellett, 41 intézmény közel 107 millió forint összértékű támogatásával zárult a Richter Gedeon Nyrt. Centenáriumi Alapítvány 2025-ös országos támogatási programja.

2025. Július 02. 21:55, szerda | Helyi

Már elérhető a Richter Tudományos Show teljes felvétele