2024. április 16, kedd - Csongor

2012. November 28. 09:30, szerda | Helyi
Forrás: lvp

Esztergomi Vitéz az Év játékosa

Kihirdette a Magyar Rögbi Szövetség az Év játékosai címet a minap, melyet a tizenötös rögbiben az Esztergomi Vitézek bajnokcsapatának tagja, Collet Gregoire érdemelt ki idén. A Vitéz-csapatok legutóbb mind győztek.

A rögbi szövetség Év játékosa szavazására a női 7's kategóriában 12 szavazat, a férfi 7's-ben 17 szavazat, férfi XV kategóriában pedig 16 szavazat érkezett be, melyek összesítését követően a nők között idén a legjobb Fehér Csilla Renáta, a SZVISE Battai Bulldogok bajnokcsapatának és női 7’s válogatott Európa-bajnoki 4. helyezett alakulatának tagja lett. A férfi hetes rögbiben Teisenhoffer László, a SZVISE Battai Bulldogok bajnoki első helyezett együttesének és a HUN 7’s válogatottjának játékosa érdemelte ki a címet.

Míg a tizenötös rögbiben az Év játékosa Collet Gregoire, az Esztergomi Vitézek Suzuki Rugby SE, bajnok, Magyar Kupa győztes alakulatának és a magyar XV és 7’s válogatottjának tagja lett, aki 2011/12 idényben a legtöbb – 180 – pontot szerezte.

Az esztergomi csapatok a legutóbb mérkőzésüket mindannyian megnyerték. Az extraligás együttes 70-10-re győzött a Fit World Gorillák Rugby Club játékosai ellen, míg az Esztergomi Apródok a Bulldogok Fekete Seregét múlták felül 27-4-re. Az utánpótlás csapatok közül az Esztergomi Vitézek Suzuki juniorjai a Dél-Alföldi Rögbi Akadémia junior alakulatát verték meg 31-17-re, míg a kadétok a Dél-Alföldi Rögbi Akadémia kadetjait 31-19-re.

2024. Március 06. 22:09, szerda | Helyi