Hírek
2014. Október 16. 07:28, csütörtök |
Helyi
Forrás: MTI
Harminchárom millió forint gyűlt össze kórházaknak az Egészségváros keretében
Több mint harminchárom millió forint gyűlt össze az idei Richter Egészségváros szűrőprogram keretében, az összeget az akcióban részt vevő kórházak – köztük az esztergomi intézmény – kapják.
Idén hét városban, mintegy háromszáz egészségügyi szakember munkájának köszönhetően több ezren vettek részt szűrővizsgálatokon. A rendezvényekre látogatók részvételükkel a helyi kórházakat is támogatták; minden egyéni vizsgálat a kórházak eszközállományának fejlesztését szolgáló kétmillió forintos Richter-alapadomány növeléséhez járult hozzá - adták hírül közleményben a szervezők szerdán.
A hatodik alkalommal megrendezett akció történetében az eddigi legkiemelkedőbb, csaknem 7,5 millió forintos adományt Mohácson adták át, az összegből a helyi kórház intenzív osztálya egy lélegeztetőgép megvásárlását tervezi.
Az Egészségváros keretében elérhető szűrések a megbetegedési és halálozási statisztikákat vezető betegségekre kínáltak megelőzési lehetőséget, így prosztata (PSA) szűréssel, csontsűrűség méréssel, koleszterin- és vérnyomásméréssel, szív- és érrendszeri rizikóbecsléssel és különböző tanácsadásokkal igyekeztek a szakemberek kiszűrni az esetleges megbetegedéseket. A látogatók Dunaújvárosban, Mohácson, Békéscsabán, Esztergomban, Pápán, Orosházán és Budapesten ingyenesen vehettek részt a vizsgálatokon.
A mintegy hetvenezer elvégzett vizsgálat több mint 20 százalékánál szűrtek ki komoly problémát.
A Richter Egészségváros programsorozat hat éve alatt 40 helyszínen 40 kórház összesen 173 millió forint támogatást kapott a gyógyszergyártól.
Korábbi cikk:
Új Suzukihoz jutott az esztergomi kórház
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 10:26, kedd | Helyi
Csajok Miniben…, de nem úgy!
Beszélgetés Buza Zsuzsa rallyversenyzővel az 59. Mecsek Rally előtt.
2026. Május 28. 08:00, csütörtök | Helyi
Vitézy Dávid: újra elérhető az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer
Újra elérhető szerdától az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer (EMIG) - közölte a közlekedési és beruházási miniszter szerdán a Facebook-oldalán.
2026. Május 24. 12:00, vasárnap | Helyi
Labdarúgó NB I - Robbie Keane távozik a Ferencvárostól
Távozik posztjáról Robbie Keane, a labdarúgó Fizz Ligában ezüstérmes Ferencváros vezetőedzője - adta hírül szombat délután a zöld-fehér klub a honlapján megjelent közleményben.
2026. Május 22. 11:00, péntek | Helyi
Varga Mihály: eredményesen működött az MNB az utóbbi több mint egy évben
Eredményesen működött az utóbbi több mint egy évben az alapfeladatai ellátására összpontosító Magyar Nemzeti Bank (MNB) - mondta Varga Mihály jegybankelnök a Kell még mondanom valamit, Ildikó? podcast csütörtöki adásában.
