Városlista
2025. augusztus 11, hétfő - Zsuzsanna

Hírek

2013. Május 11. 08:08, szombat | Helyi
Forrás: lvp/MTI

Kétszáz embert telepítettek ki gránát miatt Csolnokon

Kétszáz embert telepítettek ki gránát miatt Csolnokon

Mintegy 200 csolnokinak kellett elhagynia otthonát pénteken, miután az egyik ház falában a felújítást végzők lövedéket találtak. A hatóságok lezárták a környéket, majd elszállították a robbanóanyagot tartalmazó eszközt.

Csolnokon egy Petőfi utcai társasházban, magánlakás felújítása közben találtak egy falból kiálló tüzérségi lövedéket - közölte Németh-Zsohár Agnieszka, a Magyar Honvédség tűzszerészeinek kommunikációs tisztje péntek délután az MTI-vel. A rendőrség a munkálatokat felfüggesztette.

Németh-Zsohár Agnieszka azt mondta: az elsődleges információk alapján egy 120 milliméteres aknavető gránát stabilizátorát találták. A hatóságok 100 méteres sugarú körben lezárták és kiürítették a környéket, az aknavetőgránát robbanóanyagot tartalmazó része miatt mintegy 200 embernek kellett elhagynia az otthonát. Az eszköz elszállítását követően visszatérhettek a csolnokiak házaikba.

Rövid időn belül három településre is riasztották pénteken a honvédségi tűzszerészeket, mert vélhetően tüzérségi lövedéket találtak. Németh-Zsohár Agnieszka hozzátette, Csongrád megyében Szentesen a József Attila utcában egy játszótér szélén földmunkák során került elő egy tüzérségi lövedék. A helyszínt a rendőrség lezárta. A Pest megyei Albertirsán egy állampolgár talált feltételezett robbanótestet. Először a színesfémtelepen akarta leadni, de onnan elirányították. A férfi végül a Sallai úton letette a talált tárgyat az út szélére, majd hívta a rendőrséget. A honvédségi tűzszerészek megállapították, hogy a robbanóeszköz egy 75 milliméteres német repeszgránát, amely szállítható állapotban van, ezért a központi gyűjtőhelyen semmisítik meg.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 05. 18:44, kedd | Helyi

KAMERALOPÁSBÓL REPETÁZTAK

A Tatabánya Rendőr-főkapitányság lopás és rongálás vétsége miatt nyomoz két férfival szemben.

2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi

95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba

Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba

2025. Július 06. 22:34, vasárnap | Helyi

Negyvenegy iskolát támogat idén a Richter alapítványa

Hatalmas érdeklődés mellett, 41 intézmény közel 107 millió forint összértékű támogatásával zárult a Richter Gedeon Nyrt. Centenáriumi Alapítvány 2025-ös országos támogatási programja.

2025. Július 02. 21:55, szerda | Helyi

Már elérhető a Richter Tudományos Show teljes felvétele