Hírek
2014. Május 11. 18:11, vasárnap |
Helyi
Forrás: lvp/KEMRFK
Lövöldözés egy esztergomi szórakozóhelyen - drogos testvérpár balhézott

Egy huszonéves ittas és drogos testvérpár lövöldözött gázriasztófegyverrel egy esztergomi szórakozóhelyen szombat éjjel. Át akartak mászni a kerítésen, de a tulajdonos, aki meg is sérült, nem engedte.
A kerítésen át akart bejutni egy helyi szórakozóhelyre egy testvérvár Esztergomban május 10-én. A biztonsági őr észrevette és feltartóztatta őket. Szóváltás alakult ki közöttük, majd a vendéglátóhely és az ott szórakozók biztonságára ügyelő férfi és a szórakozóhely tulajdonosa felszólította a 22 éves B. Györgyöt és a 20 éves B. Richárdot, hogy ne másszanak át a kerítésen, mert a magánterületre nem engedélyezi számukra a belépést.
A testvérek nem értettek a szóból, összeverekedtek a sértettekkel. B. György ekkor elővette a magánál tartott gázriasztó fegyverét. Öt lövést adott le belőle, melyek közül az egyik eltalálta a tulajdonost. Őt a mentőszolgálat a kórházba vitte.
A helyszínre érkező egyenruhások elfogták és előállították a testvérpárt. Az Esztergomi Rendőrkapitányságon mindkettőjüket gyanúsítottként hallgatták ki a nyomozók. Velük szemben a nyomozók alkohol és kábítószer-gyorstesztet alkalmaztak. Mindkettő eredménye pozitív lett.
A Dorogon élő 22 éves B. György ellen súlyos testi sértés bűntett kísérlete, felfegyverkezve elkövetett garázdaság bűntett és kábítószer birtoklása vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indított eljárást az Esztergomi Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztálya, míg 20 éves testvérét kábítószer birtoklása vétség elkövetésével gyanúsította meg a rendőrség.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 29. 21:40, kedd | Helyi
Kilenc teherautónyi adományt küldött a Richter Gedeon gyógyszeripari vállalat az Esztergomi SZC Bottyán János Technikum részére
2025. Április 15. 13:06, kedd | Helyi
ELLENŐRIZÜNK A TUNING TALÁLKOZÓN
Az esztergomi rendőrök is ott voltak azon az autós rendezvényen, ahol több szabálytalanságra is fény derült.
2025. Április 02. 09:38, szerda | Helyi
TÖBB TUCAT BALHÉÉRT FELELHET
A tatabányai nyomozók befejezték az eljárást az ellen a 26 éves férfi ellen, aki lopásokat, rablást, garázdaságot és testi sértést is elkövetett.