Hírek
2014. Június 06. 11:46, péntek |
Helyi
Forrás: lvp
Nem hibáztat orvost az esztergomi kórház

A rendőrségi nyomozás mellett belső vizsgálat is folyik a kórházban a legutóbbi haláleset miatt, de egyelőre az egészségügyi intézményben nem merült fel személyi felelősség, számolt be erről a Bors.
Összesen négy ügyben indult eljárás az esztergomi kórházban, melyekből egyet egy orvos elleni vádemeléssel zárt le a rendőrség.
A legutóbbi ügyben a nyomozók a tanúk meghallgatását végzik, a bevont szakértők véleményét követően pedig majd dönt a hatóság a gyanúsításról. Mint beszámoltunk róla, egy négygyermekes, 46 éves családanyát négy órán keresztül várakoztattak a kórház sürgősségi osztályán a közelmúltban, majd hazaküldték, az asszony pedig otthon meghalt.
Korábban Kanász Gábor főigazgató ezzel a halálesettel kapcsolatban kifejtette, hogy vizsgálat folyik az ügyben, de mint a megyei lapnak szűkszavúan elmondta, a sajnálatos halálesettel kapcsolatban részletes belső vizsgálat van folyamatban, de eddig személyi konzekvenciákat nem kellett levonni.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 05. 18:44, kedd | Helyi
KAMERALOPÁSBÓL REPETÁZTAK
A Tatabánya Rendőr-főkapitányság lopás és rongálás vétsége miatt nyomoz két férfival szemben.
2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi
95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba
Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba
2025. Július 06. 22:34, vasárnap | Helyi
Negyvenegy iskolát támogat idén a Richter alapítványa
Hatalmas érdeklődés mellett, 41 intézmény közel 107 millió forint összértékű támogatásával zárult a Richter Gedeon Nyrt. Centenáriumi Alapítvány 2025-ös országos támogatási programja.