2024. május 1, szerda - Fülöp

2015. Május 11. 11:50, hétfő | Helyi
Forrás: sajtóközlemény

A Futóművek és a Világörökség – verseny Bambergben

Hetedik alkalommal rendezték meg Bambergben a Világörökség futást, melynek különböző futamain a testvérvárosi meghívottak sorában az Esztergomi Futóművek Amatőr SE tagjai is részt vettek.

Bajorország legnépesebb futóversenyének több mint 12 ezer fős mezőnyében 29 lelkes esztergomi futó ért célba.

2003 óta minden második év május első hétvégéjén rendezik meg Esztergom egyik németországi testvérvárosában, Bambergben a Világörökség futást (Weltkulturerbelauf), melyen eddig szinte minden alkalommal részt vettek az Esztergomi Futóművek Amatőr Sportegyesület futói is. A már 10 éves klub idén rekordszámú résztvevővel képviselte hazánkat és városunkat a sportrendezvényen: a 4,4 km-es futáson heten, a 10,9 km-es versenyszámban hatan, a félmaratonon pedig tizenhatan álltak rajthoz.

A futók már május elsején kiutaztak Németországba, ahol este közös vacsorán vettek részt a már szintén ott lévő testvérvárosi csapatokkal. Szombaton a rajtszámok átvétele és a gyalogos városnézés mellett lehetőségük nyílt egy hajókiránduláson való résztvételre Bamberg folyóján, a Regnitzen, este pedig Andreas Starke főpolgármester adott fogadást a küldöttségek tiszteletére.

Vasárnapra szabályosan ellepték a futók és a szurkolók a várost, pedig az időjárás nem kedvezett a versenyzőknek, szinte egész nap esett az eső. A helyi óvodások és iskolások délelőtti futamai után délután kezdődtek a nyílt versenyek, amelynek útvonalán több mint 30 ezer néző állt sorfalat a futókat biztatva.

Valamennyi távon a hangulatos belvárosi utcákon futottak, és minden résztvevőnek fel kellett mászni a dómhoz is, melynek gótikus falai között látható Szent István királyunk szobra, a híres bambergi lovas.

A nehéz pálya ellenére szép eredményekkel büszkélkedhetnek az amatőr futók. A 280 méteres emelkedővel tarkított félmaratonon a magyarok legjobbja Engelbrecht Zoltán lett (1:27:45), aki abszolút 59, korcsoportjában pedig a 11. helyen végzett, Kis Éva pedig a kategóriájában a 6. helyezést szerezte meg.

A 10,9 kilométeres versenyben Aranyossy Tamás korcsoportjában a 4. lett, a 4,4 kilométeres futamban pedig Kuti Blanka a 7., Szekeresné Wieland Ilona pedig a 2. helyet szerezték meg korcsoportjukban.

Bucsi győzött a TCR Eastern Europe záró versenyén

Eseménydúsan és látványosan zárult az MNASZ Autós Gyorsasági Szakágának versenyzői számára, a 2024-es szezonnyitó Laptiming Kupa.

2024. Április 23. 16:40, kedd | Helyi