Hírek
2017. Április 11. 14:02, kedd |
Helyi
Forrás: infoesztergom.hu/forrás: Facebook-com/Romanek Etelka
Augusztusig megújul a Simor János utca régi piacos szakaszának közműrendszere – nem lesznek hosszabb vízkorlátozások

Kezdődik a Rákóczi tér és Arany János utca közötti szakasz – egykori piac – víz- és csatornahálózatának felújítása. A munkálatok a tervek szerint augusztus elejéig tartanak.
A minap tartotta az önkormányzat és a kivitelező a műszaki, területi átadás-átvételt, melyen részt vettek a városvezetés, a szolgáltatók és a kivitelezők szakemberei is. A Simor János utca érintett szakaszának mélyépítéses rekonstrukciójának elvégzésére közbeszerzései pályázaton négy cég, illetve az általuk létrehozott konzorcium nyerte le a kivitelezési munkát.
A négyhónapos időszak alatt a Rákóczi tér és az Arany János utca által keresztezett Simor János utcai szakaszt a gépjárműforgalom, illetve parkolás elől lezárják, a gyalogos forgalom ugyanakkor akadálytalan lesz. A szakemberek arra is felhívták a figyelmet, hogy a beruházás miatt a Simor János utca mellett a környező utcák forgalmát is befolyásolhatják a munkálatok.
Az ÉDV Zrt., mint beruházó által korábban készített tervek még egy egyesített vezetékrendszerről szóltak, de az önkormányzat a korszerűbb megoldást kérte, azaz a szétválasztott rendszert. Ennek érdekében a rekonstrukcióra az önkormányzat a képviselő-testület elé kerülő támogatásról szóló döntés eredményeképpen 15-20 millió forinttal járul hozzá a korszerűbb, szétválasztott víz-, csapadék- és szennyvízrendszer megépítéséhez.
A beruházás során az úttest alatt húzódó úgynevezett 300-as és 100-as ivóvízvezeték, valamint egy egyesített rendszerű, egy méter átmérőjű szenny-, csapadékvízcsatorna teljes cseréjét végzik el.
A beruházás idején az utcában lévő házak, lakások vízellátását biztosítják, vízhiány legfeljebb egy-egy alkalommal, alkalmanként 2-3 órás időszakban fordul majd elő.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 29. 21:40, kedd | Helyi
Kilenc teherautónyi adományt küldött a Richter Gedeon gyógyszeripari vállalat az Esztergomi SZC Bottyán János Technikum részére
2025. Április 15. 13:06, kedd | Helyi
ELLENŐRIZÜNK A TUNING TALÁLKOZÓN
Az esztergomi rendőrök is ott voltak azon az autós rendezvényen, ahol több szabálytalanságra is fény derült.
2025. Április 02. 09:38, szerda | Helyi
TÖBB TUCAT BALHÉÉRT FELELHET
A tatabányai nyomozók befejezték az eljárást az ellen a 26 éves férfi ellen, aki lopásokat, rablást, garázdaságot és testi sértést is elkövetett.