Hírek
2019. Április 08. 16:26, hétfő |
Helyi
Forrás: infoesztergom.hu - fotó: illusztráció
Ittasan, jogsi nélkül okozott halálos balesetet, majd újra vezetett - Börtönbe mehet

Halálos közúti baleset okozása miatt március 4-én letöltendő szabadságvesztésre ítélte a bíróság azt a férfit, aki ezután, március 16-án éjjel ismét ittasan vezetett autót Esztergomban.
Az érvényes vezetői engedéllyel nem rendelkező férfi 2018. április 6-án este Tát lakott területén kívül autóval közlekedett. A záróvonalat figyelmen kívül hagyva előzni kezdett egy teherkocsit, annak ellenére, hogy a szembe sáv nem volt szabad, egy motor közeledett a megengedett sebességet túllépve. A motor és az előzést végző autó összeütközött, a motor sofőrje pedig a kórházba szállítását követően életét vesztette – részletezte az esetet a törvényszék.
Az Esztergomi Járásbíróság március 4-án halálos közúti baleset gondatlan okozásának vétsége miatt 2 év 6 hónap fogházbüntetésre ítélte a férfit és 5 évre eltiltotta a közúti járművezetéstől.
A férfi ennek ellenére – mivel még nem kezdte meg a fenti, jogerős szabadságvesztés letöltését – ismét volán mögé ült. Március 16-án éjjel ittas állapotban, utasokat szállítva vezetett autót Esztergomban.
Az Esztergomi Járásbíróság a férfit, mint visszaesőt ittas járművezetés vétsége miatt 10 hónap börtönbüntetésre ítélte, 5 évre eltiltotta a járművezetésről és 2 évre a közügyek gyakorlásától.
Az ítélet jogerős, így mind a két szabadságvesztést le kell töltenie.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 05. 18:44, kedd | Helyi
KAMERALOPÁSBÓL REPETÁZTAK
A Tatabánya Rendőr-főkapitányság lopás és rongálás vétsége miatt nyomoz két férfival szemben.
2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi
95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba
Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba
2025. Július 06. 22:34, vasárnap | Helyi
Negyvenegy iskolát támogat idén a Richter alapítványa
Hatalmas érdeklődés mellett, 41 intézmény közel 107 millió forint összértékű támogatásával zárult a Richter Gedeon Nyrt. Centenáriumi Alapítvány 2025-ös országos támogatási programja.