Városlista
2026. június 27, szombat - László

Hírek

2017. Szeptember 21. 12:57, csütörtök | Helyi
Forrás: közlemény

Megnyílt Esztergom első szabadtéri kiállítása a Szent Tamás-hegyen

Megnyílt Esztergom első szabadtéri kiállítása a Szent Tamás-hegyen

Kötődés – ősbemutató Esztergomban. A Szenttamási Napok első napján nyílt meg a város első szabadtéri kiállítása a Szenttamás Barátai Egyesület rendezésében a Művészetek terén.

A „Kötődés” nevet viselő rendhagyó tárlatot, amelyet az Egyesület álmodott meg, kooprodukcióban készítették az ART Fotóstúdió Esztergom művészei, valamint lengyel és szlovák, fogyatékkal élő fiatalok.

Az installációkon lévő fotókon az Art Fotóstúdió tagjainak - Hiznan Péter, Kovács Melinda, Németh László, Pölczman Péter, Puxler István, Sótér József - alkotásai, a falon kifeszített molinón a lengyel fiatalok a képei láthatók október közepéig.
A részben pályázati forrásból, önkormányzati támogatásból és saját erőből megvalósult projekt több célt valósított meg.

A Szenttamás Barátai Egyesület az ART Stúdió kültéri tárlatra történő meghívásával szerette volna elismerni, és a szélesebb közönség számára is megmutatni az esztergomi fotósok, hosszú évek óta állandó, rendkívül magas színvonalú művészi tevékenységét, másrészt erősíteni szerette volna a helyi civil szervezetek közötti kapcsolatot.

A távolabbi kötődés jegyében kerültek be a kiállítás anyagába lengyel testvérvárosunkban, Gniezno-ban és környékén Poznanban, Gebicben, és Wieleńben fogyatékkal élő fiatal fotósok munkái. A speciális csoport tagjai idén június 20. és 24. között vettek részt egy fényképész táborban az Esztergomi Lengyel Nemzetiségi Önkormányzat, Gniezno város és a Lengyel Köztársaság Budapesti Nagykövetsége, a Poznani Könvtár és Kulturális Központ, valamint Párkány városa szervezésében.

A kiállítás kurátora Kovács Melinda fotóművész volt, ő válogatta ki és állította össze a beérkező művekből a kiállítás anyagát.

A Szenttamás Barátai Egyesület szándéka szerint a jövőben évente két alkalommal kerülhetne sor a mostanihoz hasonló szabadtéri tárlatra, melyhez az egyesület biztosítja az installációkat, segítséget a kiállítás szervezésében és annak felállításában.

A szabadtéri tárlat a Magyar Kulturális Alap pályázati forrásából, Esztergom önkormányzatának támogatásával valósult meg.

Az alkotások szeptember 15. – október 15. között a nap 24. órájában megtekinthetők a Művészetek terén, a Szent Tamás hegyre (a Fürdő kanyartól) induló lépcsősor tövében.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 09. 10:26, kedd | Helyi

Csajok Miniben…, de nem úgy!

Beszélgetés Buza Zsuzsa rallyversenyzővel az 59. Mecsek Rally előtt.

2026. Május 28. 08:00, csütörtök | Helyi

Vitézy Dávid: újra elérhető az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer

Újra elérhető szerdától az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer (EMIG) - közölte a közlekedési és beruházási miniszter szerdán a Facebook-oldalán.

2026. Május 24. 12:00, vasárnap | Helyi

Labdarúgó NB I - Robbie Keane távozik a Ferencvárostól

Távozik posztjáról Robbie Keane, a labdarúgó Fizz Ligában ezüstérmes Ferencváros vezetőedzője - adta hírül szombat délután a zöld-fehér klub a honlapján megjelent közleményben.

2026. Május 22. 11:00, péntek | Helyi

Varga Mihály: eredményesen működött az MNB az utóbbi több mint egy évben

Eredményesen működött az utóbbi több mint egy évben az alapfeladatai ellátására összpontosító Magyar Nemzeti Bank (MNB) - mondta Varga Mihály jegybankelnök a Kell még mondanom valamit, Ildikó? podcast csütörtöki adásában.