Városlista
2018. május 26, szombat - Fülöp

Hírek

2018. Május 16. 19:00, szerda | Helyi
Forrás: Féja Géza Közösségi Ház

Verssel és mesével versengtek az Ister-Granum Eurorégió iskolásai

Verssel és mesével versengtek az Ister-Granum Eurorégió iskolásai

Idén május 12-én és 13-án rendezte meg a Féja Géza Közösségi Ház Kertváros a XV. Ister-Granum Eurorégiós Vers- és Mesemondó Versenyt.

A versenyre 20 iskolából érkezett nevezés: Babits M. Általános Iskola-Esztergom, Feszty Á. Általános Iskola-Komárom, Petőfi Sándor Általános Iskola-Esztergom, Zrínyi Ilona Általános Iskola-Dorog, Petőfi Sándor Általános Iskola-Esztergom –Dorog, József Attila Általános Iskola-Esztergom, Vitéz János Katolikus Nyelvoktató Német Nemzetiségi Általános Iskola-Esztergom, Csolnok és Környéke Általános Iskola-Csolnok, Esztergomi Gyermekotthon, Árpád-házi Szent Erzsébet Középiskola-Esztergom, Sárisáp és Környéke Körzeti Ált. Isk.-Sárisáp, Arany János Általános Iskola-Lábatlan, Mindszenty J. Kat. Ált. Iskola-Esztergom , Ady Endre Alapiskola-Párkány, Egyházi Alapiskola-Kéty, Stampay János Alapiskola-Köbölkút, Alapiskola-Szalka, Alapiskola-Zselíz, Magyar Tannyelvű Alapiskola-Fűr, Tarczy Lajos Alapiskola – Hetény.

A versenyen 74-en vettek részt: 32-en Felvidékről, 42-en Magyarországról.
Kategóriák:1. alsó tagozat – versmondás, 2. felső tagozat – versmondás, 3. alsó tagozat – mesemondás, 4. felső tagozat – mesemondás

A verseny zsűrijének tagjai:
Végvári Ágnes, a Közjóléti és Köznevelési Csoport vezetője
Kulcsár-Elek Csilla, a Csillangó Meseműhely vezetője
Sinkó Gyula, szerkesztő
Graczár Mihály, amatőr színész

Díjazottak:

Alsós vers:
I. díj:
Vida Zente ( 3.c, Devecseri László: A kék pék; Fezsty Árpád Általános Iskola-Komárom, Felk.: Barzsóné Varga Márta)
II. díj:
Pákozdi Dorina ( 3.o., Vesztergom Andrea: Nagy kislányok titkai ; Egyházi Alapiskola – Kéty, Felk.: Danó Henrietta)
III. díj:
Imre Inez ( 3.o., Romhányi: Interjú a farkassal; Zrínyi Ilona Általános Iskola-Dorog, Felk.: Kovács Klára)

Különdíj:

Tóth Gellért (2.o., Pál Mária: Mi történt az iskolában?; Egyházi alapiskola – Kéty, felk.: Molnár Judit)

Másik Anita (3.o., H. Lakatos Margit: Gyerekgondok, Fezsty Árpád Általános Iskola-Komárom, Felk.: Barzsóné Varga Márta)

Bereczki Réka (2.o., Nadányi Zoltán: Az első pogácsa, Babits M. Általános Iskola-Esztergom, felk.: Janigné Bartos Ildikó)

Felsős vers:

I. díj:
Gál Ádám Vajk (7.o., Vörösmarty: Szép asszony, Tarczy Lajos MTNY Alapiskola-Hetény, felk.: Kiss Szilvia)

II. díj:
Viczencz Vivien (8.o., Muhi János: Én vagyok-Zselíz, felk.: Kaszmán Zoltán)

III. díj:
Kovács Emese (7.o., Szép Ernő: Imádság, Ady Endre Alapiskola-Párkány, felk.: Jakubík Terézia)

Különdíj:

Molnár Vivien (8.o., Benka Rita: Piros kalap, Egyházi Alapiskola – Kéty, felk.: Molnár Judit)

Szitás Erik (7.o., Túróczy Zoltán: Tanács, Zrínyi Ilona Általános Iskola-Dorog, felk.: Révészné Gubík Anikó)

Kloska Noémi (7.o., Márai: Mennyből az angyal, Arany János Általános Iskola – Lábatlan, felk.: Rozmánné Eckl Erzsébet)

Gólitz Gréta (8.o., Őze Mónika: Hozzád újra, Arany János Általános Iskola – Lábatlan, felk.: Rozmánné Eckl Erzsébet)

Nagy Krisztina (7.o., Reményik Sándor: Eredj, ha tudsz, EMMI Speciális Gyermekotthoni Központ Általános Iskola – Esztergom, felk.: Cserni Péterné)

Alsós mese:
I. díj:
Vida Zente ( 3.c, Döbrentei Ildikó: A lakótelepi manó; Fezsty Árpád Általános Iskola-Komárom, Felk.: Barzsóné Varga Márta)

II. díj:
Varga Barnabás (3.o., A feledékeny legény (népmese), Stampay János Alapiskola-Köbölkút, felk.: Csepiga Gizella)

III. díj:
Varga Vivien (3.o., Nógrádi Gábor: Tengerimalac, Egyházi Alapiskola-Kéty, felk.: Molnár Judit)

Különdíj:

Kunyik Sára (1.o., Amikor az ember volt a gazdasszony (népmese), Stampay János Alapiskola-Köbölkút, felk.: Csepiga Gizella)

Horváth Jázmin (3., Vázsonyi Endre: Rémusz bácsi meséi-Hogy selypít a nyúl, Fezsty Árpád Általános Iskola-Komárom, Felk.: Barzsóné Varga Márta)

Farkas Dezső Alex (3.o., Csicsai Alajos: A napnak is jó ha néha fázik, Alapiskola-Zselíz, felk.: Sajka Mária)

Felsős mese:

I. díj:
Szalai Adrián (8.o., Varázsszer bukás ellen, Stampay János Alapiskola – Köbölkút, felk.: Dudek Renáta)
II. díj:
Janicsek Jázmin (6.o, Milne: Micimackó , Ady E. Alapiskola-Párkány, felk.: Németh Anita)
III. díj:
Bognár Eszter (7.o., Janikovszky Éva: Ha én felnőtt volnék, Fezsty Árpád Általános Iskola-Komárom, felk.: Simonicsné Lődör Melinda)

Különdíj:

Németh Enikő (8., Natalie Charls: Az első pizsamaparti, Egyházi Alapiskola-Kéty, felk.: Molnár Tímea)

Ezek érdekelhetnek még

2018. Május 26. 07:28, szombat | Helyi

Világrekordra készül a Suzuki a Hungaroringen

A Magyar Suzuki június 9-én, szombaton megrendezi a Suzuki Világrekorder Napot a Hungaroringen.

2018. Május 26. 05:02, szombat | Helyi

Szuper gyereknapi programok a Fesztiválszigeten

Idén még jobb programok várják a kicsiket és nagyokat Esztergomban!

2018. Május 26. 05:01, szombat | Helyi

Színes gyereknapi programok az Olvasókörben

Vasútmodell-kiállítás, társasjátékok, mese, zenés műsor - mindezekkel várja a gyerekeket és a családokat a Szentgyörgymezői Olvasókör szombaton 10 és 19 óra között.

2018. Május 26. 05:00, szombat | Helyi

A zene is összeköti Esztergomot és Bamberget

Esztergomba látogatott a minap a német testvérváros zeneiskolájának küldöttsége: a két zenede közös esztergomi koncertje mellett a várost és a környéket is megismerhették a bambergi diákok.