Városlista
2024. április 27, szombat - Zita

Programok | Szórakoztató

Színház és sztárfellépők a művházban

Feb. 02. Pén 15:00 - Márc, 09. Pén 21:00
| Komárom-Esztergom, Esztergom

Táncdalfesztivállal, színházi bemutatókkal, nagykoncerttel és jó pár szórakoztató perccel vár februárban is az esztergomi művelődési ház.

Február 2-án 15 órakor

Dallamos közérzetem
Dinnyés József koncertje

Február 2-án 19 órakor

Táncdalfesztivál
Ki hinné, hogy már ötven éve történt, hogy Zalatnay Sarolta a Hol jár az eszem című dallal megnyerte az első magyarországi táncdalfesztivált...
Fekete-fehér tévékészülékek előtt ülve egy ország izgulta végig az adásokat és adta le szavazatait képes- és nyílt levelező lapokon. A 60-70-es évek táncdalfesztiváljainak hangulatát idézik fel élő zenei kísérettel, fatáblás zsűri szavazatokkal, korhű jelmezekkel, és a korra jellemző finom humorú konferálással. Az előadásnak meglepetés sztárvendége is van. Alla Pugacsova érkezik Moszkvából, hogy a verseny győztesét meghívja a moszkvai VIT-re. A látogatás egy kissé fagyosra sikerül.
A szórakoztató koncertelőadás népszerű slágereket csasztuskát, és az ekkor jellegzetes anti-koreográfiákat tartalmaz

Szereplők
Gaál Laura, Szabó Kimmel Tamás Horváth Gyula Antal Balázs Izolda Eszlári Judit Kiss Péter Balázs Savanyó Attila Fehér Gábor Szemerei Márton

Ivancsics Ilona és színtársulata előadásában

Február 3-án 18 órakor

Február 3-án 20 órakor

Február 10-én 19 órakor

VALENTIN NAPI NAGYKONCERT
Petróczi Gábor musical színész szólóestje barátaival
Egész estés, élőzenekaros koncert vendégfellépőkkel, táncosokkal! Közismert musical slágerek, fülbemászó dallamok, és persze látvány!

Február 13-án 18 órakor

CSENDES CSODÁK - Hűvösvölgyi Ildikó előadói estje

Összeállítás Reményik Sándor verseiből
Elmondja: Hűvösvölgyi Ildikó
Klasszikus gitáron közreműködik: Csáki András

"Csendes csodák" - ez Reményik Sándor egyik legszebb verse. Arra tanít, hogy éljünk figyelmesen és próbáljuk a kis dolgokban is megtalálni az örömöt; hiszen ezek az élet igazi csodái. Ha így teszünk, akkor talán eljuthatunk a megbékéléshez; a szereteten át Istenhez.

E gyötrelmesen szép út kereséséről szól Hűvösvölgyi Ildikó színművész Reményik-estje, amely során megismerhetik a  mindössze 51 évet élt erdélyi "Költőfejedelem" líráját.

Március (várhatóan 1-jén) 19 órakor

Molnár Ferenc:
Üvegcipő

Molnár Ferenc 1924-ben írta Az üvegcipő című vígjátékát. Általánosan ismert vonatkozás, hogy a nagy sikerű darabot a szerző második házassága ihlette, ugyanis feleségül vette Fedák Sárit, a kor népszerű színésznőjét, de már a házasság előtt beleszeretett az ifjú színésznőbe, Darvas Lilibe, aki a vígszínházi bemutatón Irmát, a cselédlányt játszotta. A szerző a saját életéből vette a mű meghatározó szereplőit, hiszen Fedák Sári megfelelője Adél, a környék korosodó, köztiszteletben álló, szerény vagyonnal rendelkező panzió-tulajdonosnője, Darvas Lilié pedig Irma, az álmodozó, rongyos kis cselédlány. Saját magát Sipos Lajos, az idősödő „bútortervező rajzoló” képében formálta meg. A harmadik felvonás végén elhangzik az az érv, amit a történetírók feljegyzései szerint Molnár Ferenc is mondott, amikor a Darvas Lili és a közte lévő korkülönbségről kérdezték: „Most talán soknak látszik, de később elhalványodik. Gondold el, száz év múlva Lili 123 éves lesz, én 148 – nagyon össze fogunk illeni.” Szinte ugyanezekkel a szavakkal válaszol Sipos a rendőrtanácsos kérdésére a korkülönbségről: „…most még van egy kis korkülönbség köztünk, vagy harminc év. De ez csak most tűnik fel, nagyságos uram. Hetven év múlva ő lesz kilencven, én meg száztizennyolc, akkor azt fogják mondani: két öreg ember.”

Molnár Ferenc remekműve a 20. század elején játszódik. Sipos Lajos műbútorasztalos és egy cseléd, Szabó Irma minden akadályt elsöprő szerelmének megható története. Költészet, humor, megoldhatatlannak tűnő akadályok, összeomló és felépülő kapcsolatok szövik át a fordulatos vígjátékot. A bolondos Irma, a józsefvárosi Hamupipőke, álomvilágban él, amelyben csak Sipos úr létezik, akinek a csitri mindent elnéz cserébe a reményért, hogy egyszer kölcsönössé lesz a szerelem.

A Körúti Színház előadása

Március 9-én 19 órakor
Hagyományos Nőnapi Operettgála a Fővárosi IOperettszínház művészeivel

Egyházi Géza, Szendi Szilvi, Kerényi Miklós Máté (Kiskeró), Dancs Annamari  és az  Operettszínház táncosai

Március

Jordi Galceran
Grönholm módszer
Simon Kornél
Botos Éva
Ficzere Béla
Vass György

Négy pályázó – három férfi és egy nő – felvételi beszélgetésre érkezik egy multinacionális vállalathoz, ahol kereskedelmi igazgatót keresnek. A korábbi szűrőkön már átjutottak – ez lesz az utolsó megmérettetés. A jelentkezőknek azonban a hagyományos interjú helyett meglehetősen szokatlan feladatokat kell megoldaniuk, melyek egyre bizarrabb és feszültebb helyzeteket teremtenek… Vajon mi mindenről hajlandóak lemondani, hogy megszerezzék az állást? Milyen erőfeszítéseket tesznek, meddig képesek elmenni ebben a harcban? Vannak-e tabuk, morális határok? S vajon mindenki az-e, akinek mutatja magát?
A Neptun Brigád és az Új Színház közös előadása. A Kőfal-pályázat nyertes produkciója.

Komárom-Esztergom, Esztergom