Hírek
2020. Február 05. 10:16, szerda |
Helyi
Forrás: infoesztergom.hu
Esztergomban is károkat okozott a vihar
Szinte az egész országban figyelmeztetést adott ki szerdára is az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Több mint négyszáz riasztást kaptak kedden a katasztrófavédelem munkatársai a viharos szél okozta károk miatt országszerte.
A legtöbb beavatkozásra az Észak-Dunántúlon, így Komárom-Esztergom, Győr-Moson-Sopron, Fejér és Veszprém megyében volt szükség, illetve Pest megyében és fővárosban is jelentős feladatokat adott a vihar.
A szél jellemzően fákat döntött ki, ágakat szakított le, amelyek több esetben akadályozták a közlekedést. Ugyanakkor mintegy 100 épületben, köztük 10 közintézményben keletkeztek károk, mert a viharos szél megbontotta a tetőket, vakolatdarabokat sodort le a házak homlokzatáról, 22 esetben villanyvezetékeket szaggatott le a szél.
A keddi szélvihar többek között károkat okozott az esztergomi belvárosi temetőben is – írta a fotót készítő olvasónk.
Esztergomban emellett több fa is kidőlt, illetve ágak törtek le többfelé is, de egy nagy hirdetőtáblát is felborított a viharos szél.

Fotók: Balogh Zsolt
Kedden dél és délután négy óra között több mint 30 szélviharral kapcsolatos riasztás érkezet a megyei katasztrófavédelmi ügyeletre, melyek többsége leszakadt ágakról, kidőlt fákról szólt.
Figyelmeztetést adott ki szerdára is az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Korábbi cikk:
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 10. 10:00, vasárnap | Helyi
A cseh kormányfő bízik abban, hogy a magyar miniszterelnökkel együttműködve sikerül megújítani a V4-eket
A cseh kormányfő örömmel várja az együttműködést Magyar Péter új magyar miniszterelnökkel és bízik abban, hogy együtt sikerül felújítani a visegrádi együttműködést.
2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi
Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben
A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.
2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi
Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz
Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
