Hírek
2013. Január 11. 09:13, péntek |
Helyi
Forrás: Lenger Varga Péter
Országos példa az Esztergomi Járási Földhivatal
Az országban elsőként Esztergomban ment végbe a körzeti földhivatalok szervezeti összevonása és adatbázis rendszerének egyesítése, mindez csütörtökön az intézmény ünnepélyes megnyitóján és épületátadóján hangzott el.
Ünnepélyes épületátadással és hivatalos megnyitóval elkezdte az Esztergomi és a Dorogi Körzeti Földhivatal összevonásával létrejött Esztergomi Járási Földhivatal a munkát csütörtökön. Az alkalomból az intézmény ünnepséget rendezett, melyre a Komárom- Esztergom Megyei Kormányhivatal, az Esztergomi Járási Hivatal, a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium, a Vidékfejlesztési Minisztérium, a Földmérési és Távérzékelési Intézet képviselői is részt vettek a Rudnay Sándor téri földhivatali épületben.
A meghívottakat és munkatársait Varga Márk hivatalvezető köszöntötte, aki egyebek között kifejtette, hogy az összevonással nem bocsátott el senkit az intézmény, mely rohamléptekben sikeresen és gyorsan megvalósította a szervezeti egyesülést.

A hivatalvezetőt követően Zöld-Nagy Viktória, a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium területi és közigazgatás fejlesztéséért felelős helyettes államtitkára kifejtette, hogy az országban példaértékű az Esztergomi Járási Földhivatal, amely amellett, hogy munkatársainak köszönhetően a leggyorsabban vitte véghez az átalakítást, még egy felújított épületben is kezdheti meg a munkát. Zöld-Nagy Viktória hozzátette, a két körzeti intézmény összevonásra azért volt szükség, hogy az igazodjon a járás illetékességi területéhez.
A helyettes államtitkár után Török Ádám a Komárom-Esztergom Megyei Kormányhivatal főigazgatója szólalt fel, aki hangsúlyozta, hogy a gyors átalakulás nem mehetett volna létre ilyen eredményesen a földhivatal munkatársai nélkül. A főigazgatót követően Koós Tamás a Vidékfejlesztési Minisztérium Földügyi és Térinformatikai Főosztályának osztályvezetője is elsősorban a szervezeti átalakulás országban elsőkénti megvalósítását emelte ki, míg a földügyi, fejlesztési és üzemeltetési osztály osztályvezetője, Szoboszlai Tamás a rendszer informatikai infrastruktúrájáról beszélt.

Az esemény zárásaként Zöld-Nagy Viktória helyettes államtitkár, Török Ádám főigazgató és Varga Márk hivatalvezető ünnepélyesen elvágta a felújított épület átadását jelképező nemzeti színű szalagot.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 10:26, kedd | Helyi
Csajok Miniben…, de nem úgy!
Beszélgetés Buza Zsuzsa rallyversenyzővel az 59. Mecsek Rally előtt.
2026. Május 28. 08:00, csütörtök | Helyi
Vitézy Dávid: újra elérhető az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer
Újra elérhető szerdától az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer (EMIG) - közölte a közlekedési és beruházási miniszter szerdán a Facebook-oldalán.
2026. Május 24. 12:00, vasárnap | Helyi
Labdarúgó NB I - Robbie Keane távozik a Ferencvárostól
Távozik posztjáról Robbie Keane, a labdarúgó Fizz Ligában ezüstérmes Ferencváros vezetőedzője - adta hírül szombat délután a zöld-fehér klub a honlapján megjelent közleményben.
2026. Május 22. 11:00, péntek | Helyi
Varga Mihály: eredményesen működött az MNB az utóbbi több mint egy évben
Eredményesen működött az utóbbi több mint egy évben az alapfeladatai ellátására összpontosító Magyar Nemzeti Bank (MNB) - mondta Varga Mihály jegybankelnök a Kell még mondanom valamit, Ildikó? podcast csütörtöki adásában.
