Hírek
2021. Február 02. 17:37, kedd |
Helyi
Forrás: infoesztergom.hu/ILLUSZTRÁCIÓ: PIXABAY
Idén elkezdődik az Esztergomot az M1-essel összekötő út építése
Előkészítés alatt áll az M0-s hiányzó szakaszának tervezése, az Esztergomot az M1-essel összekötő út építése pedig idén elkezdődik
– közölte kedden Mosóczi László Szekszárdon, ahol a hazai közúthálózat fejlesztéseiről beszélt.
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium közlekedéspolitikáért felelős államtitkára kifejtette, hogy a kormány elkezdte a gyorsforgalmi úthálózat kiegészítését gyűrű irányú elemekkel.
Ennek több része is érinti térségünket. Az M0-s hiányzó szakaszai ugyanis előkészítés alatt állnak, a 10-es és 11-es út közötti rész tervezési stádiumban van. Az M1-es autópályát Esztergommal összekötő M100-as kivitelezése pedig idén kezdődik.
Hangsúlyozta: a kormány útprogramjának célja, hogy az ország bármely településéről 30 percen belül elérhető legyen egy négysávos gyorsforgalmi út. 2016-ban ez az elvárás a települések fele, a lakosok háromnegyede számára teljesült, 2025-re a települések háromnegyede, 10-ből 9 ember számára teljesülni fog.
Korábbi cikkek:
Saját édesanyját ütötte ököllel
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi
Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására
A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést
2025. December 09. 09:01, kedd | Helyi
Így látják saját egészségüket a nők a Richter Gedeon nemzetközi kutatása szerint
2025. November 04. 08:50, kedd | Helyi
Rekordadománnyal zárult a Richter Egészségváros 2025-ös szezonja
2025. Október 15. 13:56, szerda | Helyi
FÚZIÓ ’25
Öt szervezet részvételével sikeresen lezajlott vármegyénkben az ez évi Fúzió-gyakorlat.
